קןרס הכנה ללידה

שלום לכן,

לבחור בקורס הכנה ללידה הנכון לכן זו משימה לא פשוטה בכלל. יש כל כך הרבה אופציות ועוד יותר מזה – עצות.

יש זולים ויקרים, דרך בתי/קופות חולים ופרטיים, כאלה שאומרים לכן שאתן חייבות ללדת טבעי (אחרת…) ומה זה בדיוק – לידה ׳טבעית׳?, כאלה שמספרים כמה יכאב ומתי בדיוק לבקש אפידורל… ועוד.

אז הנה אני פה כדי לפשט את התהליך:

  1. תרגיעו… הכל בסדר 🙂
  2. עשו רשימה קצרה (3 עד חמישה דברים) שממש חשוב לכן לקבל בקורס
  3. בקשו המלצות ממעט א/נשים שעל דעתן אתן סומכות
  4. צמצמו את רשימת הקורסים הפוטנציאלים ללא יותר משלושה
  5. שבו בשקט (לחוד וביחד) כדי ״לשמוע״ את הקול הפנימי, האינטואיציה. תנו לתשובות הפשוטות להגיע משם: מהמרגיש נכון לי/לנו עכשיו (בגוף, בלב)

עכשיו, מכיוון שהגעתן לפה אני מניחה שהקורס שלי – הכנה ללידה מבוססת מיינדפולנס (פלוס) – מצא את דרכו לרשימה הקצרה שלכן. נהדר, והנה קצת מידע. 

זהו קורס שמוצע במתכונת של רטריט  (שלושה ימים מלאים). הוא מיועד לאמהות ולמי שמלווה אותן בלידה (בני/בנות זוגן או כל אחת/ד אחר/ת).

מה שמיוחד בו זה שיחד עם לימוד העובדות הקשורות ללידה (כמו שלבי הלידה, סימני התחלתה, מתי ללכת לבית החולים או לקרוא למיילדת, תנועות עובר, וכו׳), הוא מקנה כלים רבים ללידה מודעת ונעימה יותר, ובראשם – מיינדפולנס, נשימות, עבודה עם תת המודע ודמיון מודרך.

ומה שהכי שונה בו זה ההתייחסות הרצינית והעמוקה ליום / לחיים שאחרי. אני מקדישה יום שלם ברטריט לתקופת הפוסט-פארטום (משכב הלידה) שכמעט ולא מדובר בה במהלך ההריון והלידה, למרות שלדעתי ומנסיוני היא מורכבת ומאתגרת ביותר.

הלימוד והתרגולים שמוצעים בקורס ההכנה ללידה שלי, מועברים על ידי ועל ידי בעלי ובעלות מקצוע רלוונטיות/ם ונפלאות/ים (בתחומים כמו רפואה סינית, איורוודית ומערבית, יעוץ הנקה, תמיכה באבות, זוגיות, תזונה ועוד).

לידה היא ארוע מכונן בחיי כל אשה. אנחנו יולדות מעט מאד פעמים בחיינו וזוכרות את הלידות שלנו לפרטי פרטים. אבל יותר מידי נשים יוצאות מאוכזבות מחוויית הלידה ו/או בטראומה ממנה. זה מצער ומקומם ולחלוטין לא הכרחי. אני פה כדי להגיד לך שהלידה שלך אמורה ויכולה להיות חוויה טובה, גם אם אינטנסיבית (תמיד) ולא קלה (לעיתים).

אני מאמינה שזכותך ללדת כמו שאת רוצה. בחירה בהכנה ללידה הנכונה לך – זו לקיחת אחריות על הלידה שלך. ולא כדי שאני (או כל בעל/ת מקצוע אחר/ת) אגיד לך מה לעשות ואיך ללדת, את יודעת ללדת, אלא כדי שאוכל ללמד אותך מה שתרצי ללמוד, לתמוך בך, לחזק אותך, לעודד אותך, ובכלל לעזור לך – בדרך שלך. בלידה שלך.

אז מי אני? אני אחות מוסמכת,  היפנוטרפיסטית, דולה מוסמכת ומנוסה, ומורה למיינדפולנס. יש לי תואר שני ברפואת גוף-נפש עם התמחות בלידה אינטגרטיבית (משלבת את הפרדיגמות והשיטות השונות) ששמה את האשה היולדת מבמרכז.

ולא פחות חשוב – אני אמא לארבעה ילדים (שגדלו) – שתי בנות ושני בנים,  מקסימים ביותר, סבתא לנכדה ונכד קטנטנים ומתוקים, דודה להמוני אחייניות, אחיינים ולילדיהם, אחות קטנה לאחות ואח אוהבים, ולעולם בת הזקונים של הורי המופלאים. (אתן מוזמנות לקרוא עוד עלי בעמוד הזה)

מעוניינת להרשם? לשמוע עוד על הקורס?

השאירי פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

חיותה גורן