ליווי יולדות - דולה

מזל טוב וברוכה הבאה 🙂

זה שאת פה אומר לי שאת חושבת על הלידה שלך, שוקלת לקחת דולה או מחפשת את הדולה הנכונה לך. אני רוצה לברך אותך. כל הכבוד על שאת לוקחת את הלידה שלך ברצינות ומדהים שאת חושבת על דולה.

 למה? כי אנחנו יולדות מעט מאד פעמים בחיינו, כי לידה היא ארוע מכונן בחיי כל אשה, כי אנחנו זוכרות את הלידות שלנו לפרטי פרטים, כי יותר מידי נשים יוצאות מאוכזבות מהלידה ו/או בטראומה, כי זכותך ללדת כמו ואיפה שאת רוצה, ובעיקר כי הלידה שלך היא שלך.

מה זה אומר? שזכותך ללדת כמו שאת רוצה. ללדת עם דולה זה צעד חשוב מאד בכיוון הזה, זו לקיחת אחריות על הלידה שלך. 

 

ולא כדי שאני (או כל בעל/ת מקצוע אחר/ת) אגיד לך מה לעשות ואיך ללדת, את יודעת ללדת, אלא כדי שאוכל לתמוך בך, לחזק אותך, לעודד אותך, ובכלל לעזור לךבדרך שלך. בלידה שלך.

מה זה בדיוק דולה? זו אשה בעלת ידע מקצועי רלוונטי, שתפקידה הוא לתמוך באופן פיזי, נפשי ואינפורמטיבי וללוות את היולדת לפני, תוך כדי ואחרי הלידה. הדולה מתמקדת בלעזור ליולדת להיות רגועה, לחוש בטוחה ומוגנת, ולסיים את הלידה בתחושת סיפוק.

מחקרים מראים שנוכחות דולה בלידה מורידה בהרבה את כמות ההתערבויות והסיבוכים, מפחיתה כאב ומעלה את רמת ההנאה של נשים מחוויית הלידה שלהן. אבל גם בלי קשר למחקריםאני מאמינה שלכל יולדת יש זכות ללדת כרצונה ולקבל תמיכה מתמשכת ונכונה לה. תמיד.

אז מי אני? דולה מוסמכת ומנוסה. מציעה ליווי ותמיכה ביולדות החל משלב ההריון )וגם טיפולי פוריות במידת הצורך) ,הלידה כולל עזרה בהיפוך תינוק במצג עכוז ועניינים אחרים ומשכב הלידה. הרקע המקצועי שלי (אחות מוסמכת, היפנוטרפיסטית, מומחית לרפואת גוף נפש ומורה למיינדפולנס) כמו גם הנסיון הרב בכל אחד מהתחומים האלהמעצים את היכולת שלי לתמוך בך ובא לידי ביטוי בארגז הכלים הרחב שלרשותי ובחיבור החזק לאינטואיציה.

 ולא פחות חשובאני אמא לארבעה ילדים (שגדלו) – שתי בנות ושני בנים מקסימים ביותר, סבתא לנכדה ונכד קטנטנים ומתוקים, דודה להמוני אחייניות, אחיינים ולילדיהם, אחות קטנה לאחות ואח אוהבים, ולעולם בת הזקונים של הורי המופלאים.

בואי נדבר 🙂

 

 

חיותה גורן